WSLT2512R2000FEA
Mfr.Part #
WSLT2512R2000FEA
Description
RES 0.2 OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-65°C ~ 275°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
200 mOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%